Napsali o nás

Rubrika zveřejněných článků a příspěvků o historii a aktuálním dění sportovního klubu karate KODOKAI BRNO, který působí na základní škole v Bílovicích nad Svitavou.

Sportovní klub karate aneb s námi sportuje celá rodina (Bílovický zpravodaj 04/2022)

Společné zájmy třecí plochy mezi rodiči a dětmi minimalizují a prodlužují tak vzájemný harmonický vztah. Ať už jde o formu společných zážitků díky cestování, umění, sportu či jiných aktivit. Vzájemný respekt a uznání odpovídá společnému úsilí a porozumění. Není lepším příkladem rodiče, který sám svou pílí ukazuje reálnou cestu svému dítěti např. ve formě tréninku, vyhrané či prohrané soutěži. Rodič, který se neobává konfrontace ve sportovním utkání, dává najevo svou sílu a odhodlání k dalšímu rozvoji. Naopak dítě svým přístupem odhaluje své aktuální ambice a touhy. Obojí má úžasný přínos k vzájemnému porozumění v daném čase.

Medailové úspěchy na Mistrovství Evropy v karate (Bílovický zpravodaj 03/2022)

Poslední červencový týden se zástupci naší obce zúčastnili dlouho odkládaného Mistrovství Evropy organizace Shotokan Karate-Do International Federation (SKIF). V Holandském městečku ‘s-Hertogenbosh bojovalo 7 závodníků sportovního klubu KODOKAI společně s dalšími 58 reprezentanty České republiky o titul mistra Evropy v různých kategoriích. V konkurenci 22 států a 680 závodníků získala Česká republika 3 zlaté, 3 stříbrné a 10 bronzových medailí, čímž se zařadila na 10. místo celkového žebříčku.

Zdravotní aspekty sportovní přípravy dětí (Bílovický zpravodaj 02/2022)

Dnešní doba blahobytu nese také negativní dopady na zdravý pohyb. Podle statistik má až třetina dětí vadné držení těla, zakulacená záda, nesprávné postavení hlavy a krku, ochablé zádové svalstvo nebo vychýlenou páteř. Sportovní klub karate KODOKAI BRNO z.s., který se prioritně věnuje sportovní přípravě dětí v Bílovicích nad Svitavou a blízkém okolí, pracuje se všemi prvky odborného rozvoje. Klub disponuje kvalitními trenéry, kteří se věnují také kompenzačním cvičením a prevenci……

Sportovní příprava dětí k úspěšné cestě životem (Bílovický zpravodaj 01/2022)

Základní podstata sportovní přípravy a konfrontace formou soutěžního prostředí úspěšně simuluje širokou škálu životních situací. Sport nabízí komplexní rozvoj v oblasti technické, fyzické, taktické a mentální dovednosti. Pomáhá rozvoji sociálních vazeb a hlavně poskytuje reálnou zpětnou vazbu ve formě sportovního výsledku…..

Absolventská páce – Karate a já (Tomáš Slabý)

Karate se aktivně věnuji již téměř polovinu mého života a je to činnost, která mě všechna tato léta baví a zajímá, jelikož má nádhernou a poutavou historii, ale zároveň i pestrou novodobou kompetitivní formu. Karate má neskutečně skvělou komunitu a právě tam jsem našel ty nejlepší a nejzajímavější lidi, především vynikající karatisty, kamarády, se kterými si držím velmi pevná přátelství.

Zástupci naši obce na Mistrovství světa (Kanické listy 01/2020)

Druhý červencový týden hostil Hradec Králové Mistrovství světa v Shotokan karate s více než 1868 soutěžícími z 50 zemí světa. Sportovní klub KODOKAI Brno, který začínal v roce 2010 v Kanicích, připravil hned 8 závodníků.

Biomechanika v KARATE – seminární práce UK FTVS (Vít Štencel)

Trenéři sportovních klubů se dnes setkávají se začínající členskou základnou, která nemá základní pohybové návyky, ani správně vybudovanou svalovou soustavu, nezvládají koordinační pohybové činnosti, jsou náchylní ke skolióze páteře, vymknutí kotníku, bolesti kolen apod. Doba kdy děti samy o sobě denně běhaly, skákaly, lezly po stromech, padaly, je nenávratně pryč a tomu je třeba přizpůsobit přístup i tréninkové metody. Dnešní trenér je tak konfrontován s potřebou komplexního přístupu k tréninkovým metodám a s potřebou odborné znalosti v oblasti lidského těla a sportovní přípravy.     

Zástupci naši obce na Mistrovství světa v Shotokan karate (Bílovický zpravodaj 04/2019)

Druhý červencový týden hostil Hradec Králové Mistrovství světa v Shotokan karate s více než 1868 soutěžícími z 50 zemí světa. Sportovní klub KODOKAI Brno, který působí na ZŠ Bílovice nad Svitavou, dokázal na šampionát připravit 8 závodníků, kteří ukázali, že jejich úspeěchy jsou doslova světové! …..

Důležité je nadšení (Řícmanický zpravodaj 04/2019)

Do bílovického oddílu karate KODOKAI chodíme už nějaký čas a protože nás to baví, vyzpovídali jsme pro vás trenéra Víta Štencla. A třeba vás tenhle rozhovor zaujme natolik, že karate zkusíte sami. Ptali se Tom a Marky Vrbovi.

Oddíl karate v Bílovicích sklízí jeden úspěch za druhým (Bílovický zpravodaj 02/2018)

Činnost oddílu KODOKAI, který působí v Bílovicích n. Sv., je založena především na sportovní přípravě mládeže a účasti na regionálních, národních a mezinárodních soutěžích v karate.

Česko-slovenské setkání pamětníků karate (Fighter’s Magazin 11-12/2008)

V minulém roce se uskutečnilo u příležitosti oslavy 60. narozenin pana Josefa Zvěřiny setkání pamětníků po letech. Hostitel a oslavenec v jedné osobě se rozhodl uspořádat setkání i v letošním roce. Kromě svých přátel z Čech a Moravy byla pozvána také malá skupina pamětníků ze Slovenska.

Živoucí legenda Karate-Do Kancho Hirokazu Kanazawa opět v České republice ve Strakonicích (Fighter’s Magazin 05-06/2008)

Větší i menší karatističtí nadšenci po roce opět zajásali. 10.-11.11.2007 se do sportovní haly STRAZ ve Strakonicích sjeli bojovníci z celé České republiky za jasným cílem – zacvičit si, předvést se, naučit se. Konal se zde 4.mezinárodní seminář Karate-Do. Nechyběly zde ani živé legendy jako Kancho Hirokazu Kanazawa a Sensei Manabu Murakami.

Setkání legend karate v Brně (Fighter’s Magazin 07-08/2007)

Rozhovor k 2.ročníku mezinárodního semináře v Brně a Mistrovství světa SKIF 2006 v Tokiu. Antonín Grůza, Vít Štencel

Předání čestného titulu 8.dan zástupcům ČSKe (Fighter’s Magazin 05-06/2007)

Prezident Václav Klaus obdržel čestný titul 8.dan z rukou Sokeho Hirokazu Kanazawy, prezidenta Shotokan Karate-Do International Federation. Bylo to v rámci poděkování za osobní dar, který pan prezident Klaus poslal Sokemu a byl předán Karlem Kaňkou u příležitosti konání 9.mistrovství světa SKIF v Tokiu (2006).

9. mistrovství světa SKIF v Tokiu – setkání s legendou Shotokan Karate-Do pokračuje (Fighter’s Magazin 03-04/2007)

Dne 30.10. odlétá do Tokia 16 členná sportovní výprava vedená zkušenými mistry a trenéry karate-do Romanem Kohoutkem a Petrem Petříkem ze Strakonic, Kamilem Guzkem z Hradce Králové a Vítem Štenclem z Brna.

Začátky karate v Československu aneb malé ohlédnutí do minulosti (Fighter’s Magazin 11-12/2006)

….Pan Štencel si, mimo svých aktivit v klubu, již řadu let dopisuje s čechoameričanem panem Karlem Kočičkou. Mnohým karatistům se možná vybaví o koho se jedná. Pan Kočička je jedním z pamětníků začátků karate u nás. My jsme využili osobní návštěvy pana Kočičky v Brně a položili mu několik otázek…..

Karate klub Brno-Husovice (Fighter’s Magazin 07-08/2006)

Karate klub Brno-Husovice patří mezi nejstarší oddíly v Brně vyučující japonské bojové umění Shotokan karate-do. Zaujalo nás, že do Brna přijeli na pozvání trenéra Víta Štencla instruktoři SKKIF a partnerského klubu KODOKAI WATFORD.

Legenda KARATE v České republice (Fighter’s Magazin 01-02/2006)

Ve dnech 1. a 2. listopadu 2005 se uskutečnil ve Strakonicích již 2. mezinárodní seminář Shotokan Karate-Do, který osobně vedl prezident SKIF Kancho Hirokazu Kanazawa.