Výroční zpráva 2021

Současná členská základna klubu KODOKAI BRNO z.s. činí 76 členů a z toho je 54 členů z řad mládeže ve věku od 6 do 18 let. Klub tak zažil cca 20% úbytek členů během pandemie viru SARS-CoV 2 a to především u mládeže v kategorii dorostenců. Právě zde spočívá již dlouhodobě známý problém v motivaci a udržitelnosti mládeže v nejcitlivějším období dospívání a růstu. Projevují se zde jak psychické, tak zdravotní problémy, které pravidelná sportovní činnost může úspěšně mírnit. Úsilí klubu v následujících létech bude směřováno k podpoře dorůstající mládeže.  

I přes krátkou historii, počet členů a situaci kolem pandemie SARS-CoV 2 má klub v roce 2021 nejlepší sportovních úspěchy v historii působení. Sportovní mládež se účastnila 15 turnajů během druhé poloviny roku, a to od regionálních, celostátních až po mistrovství České republiky.  Celkový počet medailí dosáhl neuvěřitelných 151 kusů, z toho 40 zlatých, 40 stříbrných a 71 bronzových. Klub se tak zařadil mezi nejlepší 3 sportovní kluby olympijského karate v Jihomoravském kraji a momentálně zaujímá čtvrté místo na republikové úrovni svazu Shotokan Karate-Do International Federation Czech Republic. Na úrovni olympijského karate (Český Svaz Karate, z.s.) se 5 závodníků klubu dostalo mezi 15 nejlepších závodníků ČR a v kategorii začínající mládeže (MČR Beginners) se Karolína Konopčíková stala mistryní ČR a Matyáš Lužný obsadil 3.místo.

Klub v roce 2021 navíc pro své členy zorganizoval víkendové soustředění v Křižanově, týdenní soustředění v Borovince a karate tábor ve Sloupu.

Do síně slávy 2021 se zařadili:

Nejúspěšnější závodník: Karolína Konopčíková

Nejúspěšnější závodník KUMITE: Tomáš Slabý

Nejúspěšnější závodník KATA: Matyáš Konopčík

Talent roku: Vojtěch Lužný, Maty Lužný

Mládežnický Sempai: Natálie Kellerová

Bojovník roku: Jitka Kellerová

Objev pololetí: Anett Svánovská, Bára Kuxová, Míša Pokladníková

Nejvíce absencí: Michal Slávik

SAMSUNG CSC